Starten met de Beroepsopleiding Advocaten
Gewijzigd op:
Wil je advocaat worden? Dan volg je de Beroepsopleiding Advocaten. Voordat je op Woudschoten aan je eerste opleidingsdag begint, regel je een aantal zaken. De animatie laat in 8 stappen zien hoe je daar komt. Op deze pagina lees je de stappen uitgebreid terug. Zo weet je wat je vooraf moet doen, welke partijen je onderweg tegenkomt en wanneer je klaar bent om met de opleiding te starten.
Bekijk de animatie Starten met de Beroepsopleiding Advocaten
De animatie geeft een korte uitleg van de 8 stappen naar de start van de Beroepsopleiding Advocaten.
In 8 stappen naar je eerste opleidingsdag op Woudschoten
- Rond je bachelor en master Nederlands recht af.
- Zoek een kantoor en patroon.
- Meld je aan bij de lokale orde.
- Rond je aanmelding bij de NOvA en de onderwijsaanbieder af.
- Word beëdigd bij de rechtbank.
- Vraag je advocatenpas aan.
- Maak je aanmelding compleet in de digitale leeromgeving.
- Start met de Beroepsopleiding Advocaten op Woudschoten.
Checklist 'Starten met de beroepsopleiding'
Download hier de checklist met de acht aanmeldstappen op een rij. Ook handig voor OIO's en RIO's.
Checklist 'Starten met de Beroepsopleiding Advocaten'Stap 1
Rond je bachelor en master Nederlands recht af
Om te beginnen heb je een afgeronde bachelor en master Nederlands recht nodig, met een stevige basis in privaatrecht, bestuursrecht en strafrecht. Controleer op tijd of je opleiding en vakkenpakket aansluiten bij wat nodig is om te starten met de Beroepsopleiding Advocaten.
Stap 2
Zoek een kantoor en patroon
Ga op zoek naar een kantoor en een patroon. Een patroon is een ervaren advocaat die je begeleidt tijdens de advocatenstage en beroepsopleiding. Veel advocaat-stagiairs vinden hun patroon via het kantoor waar zij gaan werken.
Wil je je niet aansluiten bij een kantoor maar juist als stagiair-ondernemer starten? Dan gelden er extra voorwaarden. Overleg dan eerst met de lokale orde voordat je verdergaat. Stap 3
Stap 3
Meld je aan bij de lokale orde
Zodra je een patroon hebt gevonden, vraag je bij de lokale orde goedkeuring voor je stage aan en dien je een beëdigingsverzoek in. Ook maak je kennis met de lokale deken.
- verzoek tot goedkeuring van je stage en patroon
- beëdigingsverzoek
- stagebegeleidingsplan
- arbeidsovereenkomst advocaat-stagiair
Bij je verzoek lever je de documenten aan die de lokale orde nodig heeft, zoals je stagebegeleidingsplan en arbeidsovereenkomst. De lokale orde beoordeelt daarna of je kunt worden toegelaten tot de advocatenstage.
Stap 4
Rond je aanmelding bij de NOvA en de onderwijsaanbieder af
Na toestemming van de lokale orde ontvang je een aanmeldformulier voor de opleiding van de onderwijsaanbieder. Dit formulier dien je in bij de NOvA. Na registratie ontvang je een A-nummer: dat is je advocatennummer.
Daarna onderteken je het contract en rond je de stappen af in de digitale leeromgeving van de onderwijsaanbieder. Daarmee maak je je aanmelding compleet.
Stap 5
Word beëdigd bij de rechtbank
De lokale orde meldt je aan bij de rechtbank voor beëdiging. Let op: omdat je de advocatenstage binnen drie jaar moet afronden, is het slim om pas kort voor de start van de beroepsopleiding beëdigd te worden.
Na de ceremonie sta je op het tableau en ben je officieel advocaat. Je bent bijna klaar om te starten met de Beroepsopleiding Advocaten.
Stap 6
Vraag je advocatenpas aan
Je ontvangt instructies van DigiCert om je advocatenpas aan te vragen. Met je advocatenpas kun je onder andere inloggen op Mijn Orde. Hier beheer je je gegevens van de NOvA.
Stap 7
Maak je aanmelding compleet
Ondertussen heeft de Uitvoeringsorganisatie je aanmelding verwerkt. Je ontvangt de inloggegevens voor de digitale leeromgeving en instructies om je aanmelding voor de beroepsopleiding helemaal compleet te maken.
Door de instructies te volgen, maak je je aanmelding compleet en kun je goed voorbereid aan de opleiding beginnen.
Stap 8
Start op Woudschoten
Alle stappen doorlopen? Dan zien we je graag op je eerste opleidingsdag op Woudschoten. Daar maak je kennis met de Beroepsopleiding Advocaten en start je met je opleiding.